44 відгуків
+380 (67) 452-26-00
+380 (44) 222-88-87
+380 (67) 452-26-00
Магазин оборудования для систем автоматического полива Автополив Маркет

Короткий огляд ключових елементів стандарту управління системами поливу на ландшафтах (Landscape Irrigation Best Management Practices)

Короткий огляд ключових елементів стандарту управління системами поливу на ландшафтах (Landscape Irrigation Best Management Practices)
Короткий огляд ключових елементів стандарту управління системами поливу на ландшафтах (Landscape Irrigation Best Management Practices) План: 1. Цілі 2. Визначення, термінологія, скорочення 3. Кваліфікація фахівців у галузі зрошення 4. Складові елементи ВМРѕ в системі поливу 4.1. Проектування іригаційної системи 4.2. Інсталяція іригаційної системи 4.3. Управління водними ресурсами на ландшафтах 5. Практичні рекомендації   1. Цілі Ключовою метою системи автоматичного поливу є заповнення дефіциту води в ґрунті у відповідності з потребами виростає на ній рослинності. Якість системи зрошення і належне управління поливом необхідно для ефективного розподілу води таким чином, щоб з одного боку забезпечувати рослини необхідною кількістю води, а з іншого боку – ефективно використовувати водні ресурси. Що необхідно зробити для досягнення поставлених цілей 1. Система поливу повинна бути спроектована таким чином, щоб ефективно використовувати ресурси отримуючи при цьому максимальну користь 2. Система поливу повинна бути змонтована у відповідності з розробленою проектною документацією 3. Система поливу повинна підтримуватися у належному стані, технічні показники якої повинні перебувати в допустимих межах і регламентовані у відповідній документації.    2. Визначення, термінологія, скорочення BMPs – (best management practices) – кращі практики управління;
Керований ландшафт (managed landscape) – поняття поширюється на територію, на якій здійснюється контроль (управління) за підтриманням рослинного покриву в стані, що вимагається;
ІА – (Irrigation Association) – Асоціація зрошення;
ASIC (American Society of Irrigation Consultants) – Американська група консультантів з питань зрошення;
Кращі практики управління системами поливу на ландшафтах (Landscape irrigation BMPs) – документ, розроблений ASIC і ІА для заохочення ефективного використання води в умовах керованого ландшафту, є економічними, практичними і постійними;
Практичні рекомендації (Practice Guidelines) – це рекомендовані практики або принципи, які лежать в основі успішної реалізації іригаційних систем, а також управління водними ресурсами.
3. Кваліфікація фахівців у галузі зрошення Система автоматичного поливу – це технічна споруда, яка вимагає певної кваліфікації фахівців, щоб гарантувати коректну роботу іригаційної системи у відповідності з кращими світовими практиками. Під словом «Кваліфікація» розуміється набір необхідних знань і навичок, а також особистісних якостей, якими повинен володіти фахівець в області систем зрошення. Знання і навички повинні бути підтверджені відповідними сертифікатами або ліцензіями контролюючих органів (також як в Америці та інших країнах). В нашому з вами випадку (в Україні), єдиним підтвердженням можуть служити успішно реалізовані проекти та відгуки задоволених клієнтів. Ще одним важливим елементом, який є показником якості виконуваних робіт – це якісно організовані робочі процеси, результат яких підтверджується відповідною документацією. Команда Автополив Маркет - це професіонали своєї справи, які проходять належне навчання та систематичну перевірку знань. З нами автоматичний полив завжди буде працювати ефективно.   4.Складові елементи ВМРѕ в системі поливу 4.1.Проектування системи автоматичного поливу Рекомендації даного стандарту можуть бути застосовані для етапу розробки проектів для систем автополиву, специфічних для кожної окремої території, з оптимальним набором рішень. Обов'язковим кроком проектування повинен бути збір даних про територію, на якій планується іригація, а саме: доступний джерело водопостачання, необхідність тимчасових рішень, загальна потреба у водопостачанні території, інформація про опади, яка ефективність зрошення потрібно і яким чином буде забезпечено енергопостачання системи. Вимоги до проекту автоматичного поливу: Проект (креслення) повинен містити схематичне відображення схеми ділянки і спроектованої схеми поливу з підписами всіх розмірів і специфікації (умовними позначеннями).
Обов'язковим є дотримання і підпис масштабу, а також зазначення у вигляді стрілки «на північ».
Креслення повинен містити інформацію про розміщення контролерів (дощовики, клапани та зони клапанів і т. д. для полегшення обслуговування автополиву.
Проект (креслення) має супроводжуватися відповідною документацією інформації про встановлення системи поливу.
Інші письмові характеристики, унікальні для проекту (інструменти, інструкції, підходи тощо).
Вимоги до приймання проекту автоматичного поливу: Опис підходу коротко: уникнення конфлікту інтересів під час інспекції ефективності / придатності реалізованого проекту.
У разі внесення змін в проект у процесі інсталяції - обов'язково зберігати записи (було-стало + твердження від замовника).
Повинен бути розроблений план перевірки придатності встановленої системи з певними точками контролю (чек-лист, приклади наведені на стор 42-44).
Рекомендується забезпечити замовника інструкціями з обслуговування системи (включаючи перелік обладнання, виробником номером моделі).
Розробка проектів в Автополив Маркет ведеться зі знанням справи. З нами автоматичний полив території буде працювати як годинник.   4.2. Інсталяція системи автоматичного поливу Що необхідно зробити перед інсталяцією системи автополиву: Визначити місця прокладки комунікацій (телефон, газ, TV, Електрокабель і т. д.).
Визначення на місці установки системи коректно складено проект / або все включено / враховано вірно.
Будь-які зміни в специфікації вимагають узгодження з замовником та проектувальником
Практичні рекомендації щодо інсталяції системи поливу: Установка поливального обладнання здійснюється згідно з проектом / замовлення / рекомендаціями виробника.
Необхідно попереджати про можливе пошкодження існуючої рослинності на ділянці (кущі, дерева, кореневу систему і т. д.).
Обов'язково звертати увагу на стан грунту і попереджати замовника / проектанта про вплив властивостей грунту на роботу системи автоматичного поливу.
Забезпечити попередження корозії / накопичення осаду в системі.
Необхідно переконатися, що всі спринклера і коробки клапанів встановлюються на належному рівні, і надійно закріплені.
Встановлення електромагнітних клапанів необхідно здійснювати в логічній послідовності (наприклад, за годинниковою стрілкою від контролера) для полегшення технічного обслуговування і управління.
Особливу увагу звертати на налаштування дощувателів і форсунок - щоб уникнути надмірного розбризкування та забезпечення встановлення саме в цільових місцях.
Практичні рекомендації після інсталяції системи іригації: Тестування системи зрошення: перевірка операційного тиску в системі, наявність проток і роботи системи в цілому.
Програмування контролерів згідно з графіком поливу з урахуванням потреб водопостачання і пори року. Копія інструкції (запису) за проведеним налаштування повинно бути в наявності для перегляду при огляді системи.
Роз'яснення кінцевому користувачеві схеми розташування і способу експлуатації контролерів, клапанів, датчиків, регуляторів тиску, запобіжних пристроїв зворотного потік, спринклерних головок, принцип роботи крапельного / мікрозрошення. А також, опис функцій та можливостей системи. Забезпечити замовника інформаційними матеріалами по експлуатації системи та гарантійним листом.
Надати замовнику рекомендації щодо планового обслуговування системи: як працювати з системою, консервувати на зимовий період, періодично перевіряти цілісної та наявність протікань.
Фінальна проектна документація іригаційної системи: Фінальний проект креслення повинен містити точні зображення місць розташування всіх трубопроводів, спринклерів, клапанів, датчиків, шляхи прокладки труб і інших компонентів системи (в т. ч., розташування основних дерев). Тому після установки рекомендується відображати у проекті, розробленому проектантом, додаткову інформацію про розміщення елементів системи.
Показувати розташування компонентів потрібно відштовхуючись від їх розташування по відношенню до кутів будівель, електричних блоків, ліхтарів і т. д.
Всю додаткову інформацію необхідно перенести в електронну копію проекту (рекомендую зберігати «Було - Стало", тобто 2 файлу).
Зберігати проектну документацію рекомендується не менше 3 років.
4.3. Управління водними ресурсами на ландшафтах Елементи ефективного управління водними ресурсами: комунікації, обслуговування системи, бюджетування (запас води), графік поливу, моніторинг та оцінка використання води. Ці елементи взаємопов'язані. Управління водними ресурсами - це саме те, що приносить бажаний результат. Періодичне (планове обслуговування) Установление периодичности (например, ежегодно)
При обслуживании проверять: работу устройств предупреждающих обратной поток, систему подачи воды и давление в системе, настройка работы клапанов, целостность проводов - записи
Заполнение протокола консервации системы автоматического полива
Описать процесс запуска системы весной
Обслуживание в процессе работы: Проверка работы системы на еженедельной основе
Детали на стр.30
Как вариант: 1 раз в квартал звонить заказчикам (после инсталляции) с опросом о работе системы
График полива Для формирования графика полива необходимо иметь информацию о:
глубина орошения (базируется на типе почвы и глубине корневой системы)
время проведения орошения (когда - исходя из времени года и типа климата)
сколько использовать воды на орошение (исходя из типа растений)
в течение какого времени осуществлять орошение,
другие ограничения и требования
5.    Практические рекомендации Часть практических рекомендаций представлены выше по тексту, и касаются проектирования, монтажа и обслуживания системы полива. Ключевая рекомендация Для достижения высоких показателей эффективности работы системы автоматического полива, необходимо: Безперервно удосконалювати знання та навички фахівців в даній області
Реалізовувати іригаційні проекти, використовуючи найкращі світові практики
Шукати можливості до збільшення ефективності роботи системи зрошення
Своєчасно обслуговувати іригаційну систему
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner